30-10-2020

81% батьків учнів НУШ підтримують шкільну реформу – проти 51% батьків учнів нереформованих класів

Заклади освіти обрали рандомно по всій Україні, в містах і селах. У списку опинилося 25 третіх класів НУШ (реформа «Нова Українська Школа»), 30 спеціалізованих закладів (гімназії, ліцеї, колегіуми, спеціалізовані школи та навчально-виховні комплекси) та 95 загальноосвітніх шкіл.

Результати соцопитування й аудиту 3-х класів такі:

  • 81% батьків учнів НУШ підтримують реформу НУШ – проти 51% батьків учнів нереформованих класів.
  • Улюблені види роботи у третьокласників НУШ «проводити дослідження» та «виготовляти щось руками», а у третьокласників нереформованих класів – «читати щось».
  • Через відсутність оцінок у класах НУШ 49% батьків учнів таких класів вважають, що у шкільному житті їхніх дітей бракує оцінювання за чіткими критеріями.
  • 58% опитаних батьків учнів НУШ хотіли б ще більше завдань для дітей на формування м’яких навичок (soft skills).
  • 3% учнів НУШ зазначили, що вчителі «мене сварили за щось». У дослідженнях 1990–2000 років аналогічний параметр сягав 80%. «Негативу стало мало, але позитиву, заохочення все ще не вистачає, – помітила із цього приводу Любомира Мандзій. – Майже третина учнів зазначила, що дуже рідко отримує похвалу за успіхи від учителя».
  • Учні пілотних шкіл НУШ в 2 рази більше часу на уроці працюють у парах або групах, ніж їхні однолітки в нереформованих класах. Однак і в класах НУШ «значно переважає за часом на уроках все ж таки загальнокласна форма організації роботи учнів, якою керує учитель. І зовсім мало в шкільному житті третьокласників дискусій, обговорення питань», – бідкається заступниця голови МОН.
  • При вивченні української мови, порівняно з іншими предметами, в 2 рази частіше учительки початкових класів НУШ застосовують нестандартні форми роботи (не в зошитах, не з підручником, не слухання диктовки вчителя).

Похожие новости: