29-10-2020

Американське видавництво випустить найдорожчий в світі альбом з фресками Мікеланджело

Американське видавництво Callaway Arts and Entertainment випустить тритомний альбом зі світлинами фресок Сікстинської капели вартістю 22 тисячі доларів. Видання стане найдорожчим альбомом з фресками Мікеланджело в світі, повідомляє artnet.

У звичайних умовах відвідувач Сікстинської капели не може розглянути фрески поблизу, однак видавці обіцяють надати власнику альбому таку можливість. «Ви бачите їх у реальному розмірі, на відстані витягнутої руки, як наче б ви були птахом, який сидить на плечі Мікеланджело. Якщо ви розціните це з точки зору унікальності або якщо ви знайомі з контекстом художнього ринку, то 22 тисячі доларів – це не надто висока ціна за витвір мистецтва», – каже видавець Ніколас Коллевей.

Альбом має вийти у продаж 1 листопада. За словами видавця, він містить 270 000 гігапіксельних фотографій фресок Сікстинської капели з точністю колірного відображення 99,4%. Раніше Callaway Arts and Entertainment вже випускало альбом, присвячений Сікстинській капелі, вартістю 1 000 доларів.

Мікеланджело розписував склепіння Сікстинської капели в 1508–1512 роках на замовлення папи Юлія II, а в 1536–1541 роках на замовлення Павла III він створив на вівтарній стіні капели одну з найславетніших фресок у світі – «Страшний суд». Розпис склепінь капели являє собою цикл з 45 фресок на сюжети Старого і Нового Завітів, «Страшний суд» присвячений другому пришестю Христа та Апокаліпсису.

Похожие новости: