31-01-2019

Центри громадського здоров'я реалізовуватимуть програми щодо боротьби з курінням, - Супрун

Боротьба з тютюнопалінням є дуже важливим напрямком для держави і одним із ключових пунктів Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

МОЗ України спільно з громадськими організаціями впроваджує різні програми допомоги тим, хто хоче кинути курити.

Нині в країні працює гаряча лінія допомоги - 0 800 50 55 60, за якою фахівці готові надати інформацію, вислухати, підтримати. Створено спеціально сайт, де є вся необхідна інформація, що робити, якщо хочеш позбавитися від нікотинової залежності.

Крім того, вже до кінця цього року запрацюють у всіх областях України центри громадського здоров’я (наразі вони є в Херсонській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Рівненській областях та в місті Києві), які, зокрема, реалізовуватимуть програми щодо боротьби з курінням.

Статистика глобального опитування щодо вживання тютюну свідчить, що поширеність куріння за останні 7 років зменшилася серед дорослих на 20%, а серед підлітків - на 23% за останні 6 років.

"Тож треба продовжувати працювати на законодавчому та громадському рівні. Наразі вже пройшли комітети два важливі законопроекти: №2820, який пропонує встановлення європейських стандартів з контролю над тютюном - збільшити "страшні" картинки на пачках, заборонити ароматизовані сигарети, регулювати електронні сигарети. Також законопроект №4030а про збільшення кількості громадських місць, вільних від куріння, і про заборону реклами сигарет у магазинах, кіосках, супермаркетах", - коментує Уляна Супрун.

Водночас невирішеними наразі залишаються питання електронних сигарет і кальянів. У Європі вони прирівняні до звичайних сигарет і мають такі самі обмеження, адже шкодять здоров’ю не менше. В Україні поки ці питання не контролюються на законодавчому рівні.

Похожие новости: