03-11-2020

COVID-19 у світі: Великобританія, Австрія та Португалія йдуть на ізоляцію, в Австралії – жодного хворого за добу

За добу, що минула між 20:00 30 жовтня та 20:00 31 жовтня, в Австралії не було зафіксовано жодного нового випадку COVID-19. Зокрема, як повідомляє BBC, у штаті Вікторія, який став епіцентром другої хвилі пандемії на континенті, нові випадки коронавірусу не фіксувалися цілих два дні.

До цього Австралія пережила 112-денний локдаун: зокрема, в штаті Вікторія, на який припало 90% смертей від COVID-19, був введений один із найсуворіших карантинів у світі, а також комендантську годину. В результаті з початку пандемії в країні з 25-мільйонним населенням було зафіксовано близько 27 500 заражень і 900 смертей від коронавірусу – набагато менше, ніж у багатьох інших країнах.

«Дякую всім нашим дивовижним працівникам охорони здоров’я і ​​перш за все – австралійському народу», – написав у своєму акаунті в Twitter міністр охорони здоров’я Австралії Грег Хант.

Починаючи з цього тижня штат Вікторія починає послаблювати карантинні обмеження. Голова уряду Вікторії Деніел Ендрюс подякував 6 млн жителям штату за дисципліноване дотримання локдауну і сказав, що тепер вони готові до «нормального Різдва».

Водночас деякі європейські країни оголосили про вихід на ізоляцію. Так, увечері 31 жовтня прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив локдаун, який розпочнеться 5 листопада і триватиме щонайменше чотири тижні. В країні будуть закриті всі магазини, крім необхідних, проте школи і університети продовжать роботу.

З 3 листопада локдаун також почнеться в Австрії та 121 муніципалітеті Португалії. Жителі португальських муніципалітетів зможуть виходити з дому тільки на роботу та за нагальної потреби. У Польщі також вводяться жорсткі карантинні обмеження – закриття шкіл та закладів громадського харчування (останнім дозволяється продавати тільки їжу на винос), заборона на мітинги і масові зібрання.

Похожие новости: