05-11-2020

Держава пообіцяла профінансувати зйомки майже 200 вітчизняних кінострічок

Міністерство фінансів України пропонує у проєкті держбюджету на наступний рік виділити на розвиток вітчизняної культури 7,52 млрд гривень, що складає 0,5% ВВП і більше на 2,77 млрд грн, або 58,3% асигнувань, які виділені на цю сферу у поточному році. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну з посиланням на слова заступника відомства Романа Єрмоличева.

За словами Єрмоличева, із вказаної суми передбачено фінансування національної кіноіндустрії в обсязі 671,1 млн гривень.

«Плануємо підтримати 191 український фільм», – сказав Єрмоличев.

Водночас він зазначив, що, також передбачено фінансування грантів Українського культурного фонду на суму 697,4 млн гривень.

Згідно з даними Міністерства культури та інформаційної політики України, цих коштів вистачить на розвиток 418 проєктів. Серед них – 157 інноваційних проєктів, 124 міжнародних, 62 із збереження, актуалізації та популяризації національного культурного надбання. Також заплановано надати гроші на старт 75 мистецьких проєктів, які вперше отримають державну підтримку.

Крім того, також заплановано фінансування книговидавничої справи в обсязі 151,7 млн гривень.

Як зазначили у Мінфіні, на підтримку національних театрів та художніх колективів наступного року передбачено 2,54 млрд гривень. Це дозволить глядачам переглянути близько 7,5 тисяч виступів, а також 28 нових постанов.

Водночас фінансове відомство пропонує профінансувати 13 музеїв, шість бібліотек, чотири культурно-просвітницьких центри, на що у бюджеті передбачають близько 1 млрд гривень.

Похожие новости: