05-11-2020

Мігранти у вересні переказали в Україну понад мільярд доларів

В той же час, за січеньвересень 2020 року обсяг грошових переказів скоротився на 2,5%.

Про це повідомив Національний банк України. За статистичним даними НБУ, у вересні українські трудові мігранти перевели на 58 мільйонів доларів більше, ніж рік тому. 

Водночас, за даними НБУ, неформальними каналами в Україну у вересні мігранти передали 42 мільйони доларівЗагалом за січеньвересень 2020 року в Україну неформальними каналами перевели 3 мільярди 144 мільйони доларів. Це на 653 мільйони доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, в 2019 році трудові мігранти перевели в Україну 12 мільярдів доларів.  Більшість українських заробітчан за кордоном перебувають у Польщі. Чимало з них залишились там через пандемію коронавірусу. Загалом у Польщі перебуває 507 тисяч офіційно зареєстрованих українських заробітчан. 

Також варто зазначити,  що згідно з опитуванням, проведеним НБУ з 5 по 23 жовтня 2020 рокуна українців чекає нова хвиля звільнень. Це пов’язано з тим, що керівники багатьох українських компаній з песимізмом дивляться в майбутнє щодо збереження свого бізнесу і можливості платити зарплату співробітникам. Опитування показало, що компанії готуються до нових скорочень кадрів. У роботодавців залишилася тільки одна надія – на збільшення обсягів експортних замовлень.

Похожие новости: