05-11-2020

МОЗ планує щодоби перевіряти на COVID-19 до 75 тисяч людей

Кабінет Міністрів України додатково виділив майже 1,3 млрд гривень на збільшення кількості тестувань на COVID-19, що дозволить робити ще 1 млн тестів на місяць. Про це повідомляє пресслужба уряду з посиланням на слова міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

«Уже є рішення Кабінету Міністрів щодо виділення додатково 1,259 млрд гривень саме на процес тестування. Зокрема, 1 млрд гривень буде передано на закупівлю тестів на виявлення антигена до SARS-CoV-2. Це дозволить робити ще 1 млн тестів на місяць. Майже 213 млн гривень будуть передані для розбудови лабораторних потужностей в комунальних закладах, з метою збільшення тестування методом ПЛР в лікарнях», – сказав Степанов.

За його словами, за останні 7 місяців МОЗ змогло в екстреному порядку створити лабораторні центри фактично з нуля.

«Ми виходимо на заплановане збільшення кількості ПЛР-тестувань до 50 тисяч на добу. Зараз їх кількість сягає понад 47 тисяч. Нагадую, що на початку епідемії робилося лише 200 тестів на добу. Наша наступна мета – це 75 тисяч ПЛР-тестів щодня», – зазначив Степанов.

Він зауважив, що наразі вже закуплені потужні прилади для проведення ПЛР-діагностики, станції для автоматичної екстракції РНК коронавірусу.

Крім цього, завершені випробування і розпочато впровадження українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV-2.

Похожие новости: