03-11-2020

На одного довічно ув'язненого країна витрачає 10 тисяч гривень на місяць

Україна витрачає щомісяця на злочинців, які відбувають довічне покарання у в’язницях за скоєння тяжких кримінальних порушень, 10 тис. гривень. Загалом за гратами перебуває 1,5 тис. «довічників». Про це розповів в інтерв’ю «Радіо Свободи» міністр юстиції Денис Малюська.

«У нас навіть більше, ніж півтори тисячі «довічників» в Україні. Утримання кожного з них – це не менше, ніж 10 тисяч гривень на місяць. Ми їх харчуємо, охороняємо, забезпечуємо проживанням. Я розумію, що все це поганенької якості, але менше з тим. Фінансування йде і ресурси витрачаються. І це відбувається не 10 років, не 20 років, а поки людина не помре. Відповідно їхня кількість збільшується постійно», – розповів Малюська.

За його словами, через такі суми, які держава витрачає на злочинців, ув’язнені на довічний строк мають працювати для того, щоб якось компенсувати кошти українських платників податків.

Він також зазначає, якщо хтось думає, що «довічники» можуть не працювати, а прожити у відносному комфорті решту свого життя, то він помиляється. Раніше міністр юстиції пропонував влаштовувати таких ув’язнених у call-centеr Міністерства юстиції. Про це писав портал EADaily.

Також Денис Малюська повідомив, що держава отримала у бюджет додатковий мільйон гривень, які надійшли після впровадження платних камер у слідчих ізоляторах.

Нагадаємо, Україна розглядає таку можливість, щоб ліквідувати пожиттєве ув’язнення злочинцям за скоєння тяжких правопорушень. Такі рекомендації направив у парламент профільний комітет Верховної Ради із питань правоохоронної діяльності. Відповідно до рекомендацій, пропонують замінити на тримання під вартою від 15 до 20 років тим особам, які відбули із довічного покарання не менше 10 років. Такі норми необхідні, щоб Україна реалізувала міжнародні обов’язки щодо рішень Європейського суду з прав людини.

Похожие новости: