30-10-2020

Середня зарплатня збільшилася на 552 гривні

Заробітна плата українців зростає, але й не відстає рівень заборгованості з її виплати. Таку новину повідомили на сайті Державної статистики України. Так, за місяць рівень середньої зарплати підріс на 4,8%, або на 552 гривні. І тепер у порівняні з серпнем середня зарплата зупинилася на позначці 11 998 гривень.

Як зазначається у повідомленні Держстатистики, середня номінальна заробітна плата вище рівня мінімальної у 2,4 рази. Мова йде про штатних працівників підприємств, установ чи організацій.

«Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у вересні 2020 року становила 11 998 грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (5 000 грн). Порівняно із серпнем розмір середньої номінальної заробітної плати збільшився на 4,8%, а за останні 12 місяців (проти вересня 2019 року) – на 12,3%», – йдеться у повідомлені.

Щодо фактичної зарплатні, то вона зросла на 4,3% за місяць і на 9,7% за рік.

Однак паралельно росте і заборгованість за виплатами працівників. Так, за даними на перше жовтня цього року, загальна сума, яку заборгували працедавці своїм робітникам збільшилася на 4,1% і тепер складає 3 млрд 560,9 млн гривень.

Економічно активні підприємства вже накопичили 2 млрд 318,7 млн гривень перед своїми найманими працівниками. Ця цифра на 5,5% більша, ніж була ще місяць тому.

У Держстаті наголошують, що наведені дані були зазначені без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і частини у Донецькій та Луганській областях.

Тим часом, український бізнес планує переглянути рівень зарплат і підняти виплати своїм  робітникам упродовж наступних 12 місяців. На такі кроки готові йти більше половини компаній і тільки 3,6% заявили, що будуть змушені навіть урізати зарплату.

Похожие новости: