06-02-2019

Супрун прокоментувала своє відсторонення від посади в МОЗ

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала вчорашнє рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про її відсторонення на своїй сторінці у Facebook.

Очільниця МОЗ подякувала українцям та чиновникам за підтримку медичної реформи:

"Ніщо так не об’єднує українське суспільство як захист змін в медичній сфері. Дякую всім громадянам, громадським організаціям, медикам, асоціаціям та народним депутатам, які вчора висловили нашій команді підтримку та обурення суддівським свавіллям", - написала вона.

“Як ліки, закуплені на суму понад 633 млн грн коштів платників податків, які готуються до відправки в регіони на складах МОЗУ, будуть відправлені у медзаклади? Адже розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. міністра” - запитує Супрун.

За її словами, на складах Державних підприємств “Укрвакцина” та “Укрмедпостач” готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати за 33 програмами державних закупівель.

“Це вакцини проти кору, які є єдиним засобом, щоби зупинити спалахи хвороби. Це ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії. Хто підпише договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини та медичні вироби за кошти держбюджету 2019 року? Бо повноваження підписувати договори також має лише в.о. міністра”, - пише вона.

Також під загрозою опинилися вчасні закупівлі й поставки ліків за кошти цьогорічного бюджету. Оскільки наразі ніхто не вповноважений виконувати обов’язки міністра, укладання договорів із закупівельниками може не відбутися вчасно.

А довіра до міжнародних організацій, які не дають красти кошти з державного бюджету та допомагають закуповувати в рази більше ліків, вакцин, стентів та інших необхідних медичних виробів - буде втрачена”, - пояснює Уляна Супрун.

Супрун зазначила, що сьогодні повертається в Україну з відрядження в США, яке було скасовано у зв'язку з постановою суду

 

Похожие новости: