05-11-2020

В ЄС прийнято ще 5 заходів з протидії коронавірусу

В останні тижні спостерігається зростання числа випадків зараження COVID-19 по всій Європі. Внаслідок цього були прийняті нові заходи з обмеження поширення коронавірусу. В умовах, коли системи охорони здоров’я знову опиняються під тиском, держави мають зробити більше для контролю ситуації, захисту життів та засобів для існування, а також сприяння європейській солідарності.

З моменту початку пандемії співробітництво між державами-членами покращилося, але координація залишається важливою..

Заходи спрямовані на дослідження поширення вірусу, активізацію цілеспрямованого тестування, відстеження контактів, поліпшення підготовки до кампаній вакцинації. Хоча держави-члени краще підготовлені та скоординовані, ніж в перші місяці пандемії, громадяни та сім’ї по всій Європі продовжують стикатися з безпрецедентними ризиками для здоров’я і благополуччя, згідно з даними EU.

У повідомленні Європейської комісії про додаткові заходи реагування на COVID-19 викладаються наступні кроки в ключових сферах:

  1. Аналітика даних для прийняття обґрунтованих рішень

Забезпечення точною, повною та своєчасною інформацією про епідеміологічні дані, а також про тестування, відстеження контактів і нагляд за громадським здоров’ям має важливе значення для аналізу поширення коронавірусу на регіональному та національному рівні. Європейська комісія закликає держави, які являються членами ЄС, надавати всі відповідні дані Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) для поліпшення обміну даними на рівні ЄС.

  1. Організація швидкого тестування

Тестування – ключовий інструмент уповільнення поширення коронавірусу. Європейська комісія прийняла Рекомендацію зі стратегій тестування COVID-19, включаючи використання експрес-тестів. В даному документі викладаються ключові елементи, які слід враховувати в національних, регіональних або місцевих стратегіях тестування. Це стосується пріоритетних груп тестування і ресурсів для реалізації процесу.

  1. Ефективна вакцинація

Розробка і впровадження безпечних та ефективних вакцин – це важливе завдання зі швидкого припинення кризи. Європейська комісія веде переговори з виробниками, щоб зробити вакцини доступними для європейців і всього світу. Також було визначено основні кроки, які необхідно зробити державам-членам для повної підготовки, включаючи розробку національних стратегій вакцинації. Європейська комісія створить загальну систему звітності та платформу для моніторингу ефективності національних стратегій вакцинації.

  1. Спілкування з громадянами

Комунікація необхідна для успіху заходів у сфері соціальної охорони здоров’я, оскільки це багато в чому залежить від дотримання громадськістю рекомендацій щодо здоров’я. Всі держави-члени повинні відновити інформаційні кампанії для протидії небезпечній інформації, яка продовжує поширюватися, і для зниження ризику «пандемічної втоми». Вакцинація – це особлива сфера, в якій державні органи повинні активізувати дії для боротьби з дезінформацією та забезпечення суспільної довіри.

  1. Забезпечення необхідними предметами постачання

З початку пандемії ЄС підтримує виробників, щоб забезпечити наявність основних ліків та медичного обладнання. Європейська комісія розпочала нову спільну закупівлю медичного обладнання для вакцинації, щоб надати державам-членам кращий і дешевший доступ до інструментів, необхідний для запобігання, виявлення і лікування COVID-19. Європейська комісія також продовжує тимчасове припинення митних зборів і ПДВ на імпорт медичного обладнання з країн, що не входять в ЄС.

Похожие новости: