29-10-2020

В Україні 14 хлопчикам-підліткам дозволили одружитися

Протягом січня–вересня поточного року в Україні 486 неповнолітніх осіб отримали право на шлюб за рішенням суду. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України з посиланням на слова заступниці міністра з питань державної реєстрації Ольги Оніщук.

За її словами, із вказаної кількості молодят стати офіційною дружиною виявили бажання 472 неповнолітні дівчини та 14 юнаків-підлітків.

Цікаво, що у міській місцевості право на шлюб отримали 210 осіб, у сільській – 276.

Загалом же за 9 місяців 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану проведено державну реєстрацію 126 443 шлюбів.

У Міністерстві нагадали, що згідно із законодавством України, важливою умовою для реєстрації шлюбу є досягнення особами, які бажають одружитися, шлюбного віку – 18 років. Однак Закон передбачає й можливість одруження у більш ранньому віці – з 16 років. Такі неповнолітні особи можуть одружитися за умови надання їм судом права на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає їхнім інтересам.

У той же час чіткого переліку підстав для надання неповнолітнім права на шлюб Закон не визначає. Втім, як правило, такими є фактичне спільне проживання пари, яка не досягла шлюбного віку; вагітність неповнолітньої; народження у неповнолітньої особи дитини.

Водночас варто зауважити, що про подання неповнолітніми відповідної заяви суд має повідомити їхніх батьків або піклувальника, оскільки вони зобов’язані захищати дитину, а отже, мають володіти інформацією про її життєві наміри.

Разом з тим заперечення батьків чи опікуна не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.

Похожие новости: