30-10-2020

Верховна Рада незаконно користується майже 6 відсотками земельних ділянок

Рахункова палата завершила перший за всю історію незалежності України аудит фінансово-господарської діяльності Верховної Ради і виявила низку недоліків та порушень. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати України з посиланням на інформацію її голови Валерія Пацкана.

«Це перший аудит в історії − Верховна Рада не перевірялася жодного разу за часи незалежності нашої держави. Ми охопили 7 років − 2013−2019 роки, щоб не було упередженості. Перевірили, наскільки ефективно використовувалися бюджетні кошти, та як відбувалося управління державним майном Апаратом Верховної Ради», − сказав Пацкан.

Він зауважив, що аудит проводили 5 членів Рахункової в межах розподілених між ними завдань.

«Недоліки, порушення і правові прогалини звичайно є, і на них Апарату Верховної Ради варто буде звернути увагу», − зазначив Пацкан.

За його словами, упродовж 2013−2019 років Апаратом Верховної Ради України, Управлінням справами Апарату Верховної Ради України, а також підприємствами, установами та організаціями їх сфери управління було використано 7,7 млрд грн коштів державного бюджету та майже 114 млн грн коштів місцевих бюджетів.

Основна частина грошей, використаних за ці 7 років, пішла на здійснення законотворчої діяльності парламенту (51%), обслуговування та організаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення Верховної Ради (44%), фінансову підтримку санаторно-курортного комплексу, висвітлення діяльності парламенту через ЗМІ, розвиток електронного урядування (5%).

Водночас, як підкреслили у РПУ, Апарат ВРУ не в повній мірі забезпечив продуктивне, результативне та економне використання бюджетних коштів, а також прийняття законних та своєчасних управлінських рішень під час управління коштами бюджету та державним майном.

Аудитори зазначають, що у 2014−2017 роках кошториси Верховної Ради не затверджувалися, а на 2013 та 2019 роки були затверджені з порушенням термінів. Звіти про виконання кошторисів Верховної Ради України не розглядалися парламентом.

Разом з тим через відсутність своєчасного ініціювання перерозподілу бюджетних асигнувань на кінець 2013−2019 років не використано понад 475 млн гривень.

В Управлінні справами Апарату Верховної Ради, а також на підпорядкованих підприємствах, установах та організаціях, станом на 1 січня 2020 року рахувалось нерухоме майно загальною залишковою вартістю понад 2,4 млрд грн та транспортні засоби − на 19,8 млн гривень. Водночас, аудит встановив, що на 5,7% загальної площі земельних ділянок відсутні правовстановлюючі документи на право постійного користування земельними ділянками.

За результатами аудиту, Рахункова палата надала низку рекомендацій.

Так, зокрема, парламенту рекомендовано затвердити Постановою Верховної Ради України Положення про Апарат Верховної Ради України, вдосконалити низку законодавства, у тому числі щодо управління державним майном; оплати праці у державному секторі; механізму здійснення виплат, передбачених народним депутатам України на оренду житла та винайм готельного номеру.

Рекомендації також надано Апарату Верховної Ради України, Управлінню справами Апарату Верховної Ради України, іншим підприємствам, установам та організаціям сфери їх управління.

Похожие новости: