30-10-2020

З 2 листопада Німеччина йде на ізоляцію

Влада Німеччини посилює карантинні заходи на період з 2 листопада до кінця місяця. Відповідне рішення прийняли вчора, 28 жовтня, канцлер ФРН Ангела Меркель та прем’єр-міністри 16 федеральних земель, передає DW.

Як повідомила Меркель під час пресконференції в Берліні, м’який локдаун вводиться, щоб не допустити перевантаження системи охорони здоров’я у найближчому майбутньому. За її словами, за останні 10 днів кількість пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії німецьких клінік збільшилася вдвічі. За 9 днів подвоїлася кількість пацієнтів, які підключені до апаратів ШВЛ. Одним з головних інструментів боротьби з пандемією є відстеження контактів носіїв вірусу, однак наразі органи охорони здоров’я не в змозі відслідковувати близько 75% таких контактів, підкреслила канцлер.

В рамках посилення карантинних заходів закриються культурно-розважальні установи, фітнес-клуби та непрофесійні спортклуби, плавальні басейни, косметичні та татуажні салони, а також публічні будинки. Заклади громадського харчування будуть працювати тільки в форматі «їжа на винос». У магазинах обмежується одночасне число відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів торговельної площі. Школи та дитячі сади продовжать працювати в звичайному режимі.

Влада закликає громадян відмовитися від приватних поїздок і відвідування родичів. Готелі в ФРН можуть приймати відвідувачів, які приїхали з поважної причини і з нетуристичними цілями.

Соціальні контакти пропонується обмежити «до абсолютного мінімуму». Зустрічі в громадському просторі дозволені не більше ніж 10 людям з двох домогосподарств. Будь-які зустрічі та свята на вулиці, в квартирах та інших приватних приміщеннях за участю більше двох домогосподарств «з урахуванням серйозної ситуації в країні неприйнятні», йдеться в постанові уряду.

Через два тижні Ангела Меркель і глави урядів федеральних земель планують провести консультаційну зустріч, щоб перевірити, наскільки ефективні вжиті заходи, і при необхідності відкоригувати їх.

Про необхідність посилення карантинних заходів також заявив вчора президент Франції Емманюель Макрон. «Я вирішив відновити з п’ятниці карантин, щоб зупинити вірус. Це стосується всіх регіонів», – цитує звернення президента до нації «Укрінформ».

Нові обмеження у Франції триватимуть щонайменше до 1 грудня. Школи, громадські установи, а також установи, діяльність яких важлива для економіки, продовжать працювати, але у вищих навчальних закладах навчання буде дистанційним. Більш докладно про посилення карантинних заходів уряд Франції обіцяє повідомити сьогодні, 29 жовтня.

Похожие новости: